Scenariusz języka angielskiego

Scenariusz języka angielskiego

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Temat: At home with my family.

 

Cele lekcji

            Uczeń:

–        zna słownictwo z zakresu tematycznego „Dom i rodzina”,

–        utrwala pisownię i poprawną wymowę,

–        doskonali umiejetność słuchania ze zrozumieniem,

–        kształci umiejętność budowania prostych zdań,

 

Metody pracy:

–        komunikacyjna,

–        audiolingwalna.

 

Formy pracy:

–        indywidualna,

–        praca w grupach,

–        praca zbiorowa.

 

Przebieg lekcji:

1)      Czynności organizacyjne: sprawdzenie listy obecności, pracy domowej. Zanotowanie tematu lekcji.

2)      Nauczyciel rozdjae uczniom rekwizyty: chustka, fartuszek, okulary, gazeta, skakanka, piłka. Pozostali uczniowie starają się odgadnąć nazwy członków rodziny, z którymi kojarza im się dane rekwizyty. W ten sposób utrwalają angielskie słownictwo.

3)      Nauczyciel pokazuje uczniom obrazki przedstawiające pomieszczenia w domu. Uczniowie mają za zadanie opisac, co widzą na obrazkach oraz odgadnąć co to za pomieszczenie.

4)      Prowadzący dzieli uczniów na grupy. W każdym z nich wyznacza przewodniczącego, który będzie reprezentował grupę przy analizie odpowiedzi.

Zadanie 1. N-l dodaje uczniom karty z nazwami członków rodziny i dyktuje opowiadanie, na podstawie którego mają oni dopasować osoby z rodziny do pomieszczeń, w których się znajdują. Następnie prosi rzeczników grup o przedstawienie wyników pracy, zadając im pytania typu: „Where’s mum?”. Za odpowiedź pełnym zdaniem n-l przyznaje punkt, za odpowiedź wyrazem – ½ punktu.

Zadanie 2. N-l prosi grupy o ułożenie i zapisanie zdań o tym, gdzie znajdują się członkowie rodziny (na podstawie ułożonych obrazków). N-l podchodzi do każdej grupy i sprawdza poprawność wykonania zadania, przyznaje punkty.

5)      Podsumowanie efektów pracy. Konfrontacja odpowiedzi.

6)      N-l rozdaje uczniom kserokopie zadań i prosi o dopasowanie nazw czynności do obrazków.

Następnie zapowiada zabawę ruchową „Zabadoo says” z wykorzystaniem przypomnianych poleceń.

7)      Praca domowa: N-l zadaje uczniom ćwiczenia z podręcznika jako pracę domową.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here