Ośrodek tematyczny: Niedługo święta Bożego Narodzenia.
Temat dnia: Konspekt pomogę dziewczynce z zapałkami.
CEL GŁÓWNY: Jak możemy pomóc współczesnej dziewczynce z zapałkami?
CELE OPERACYJNE:
Uczeń:
wypowiada się pełnymi zdaniami na temat,
wyszukuje fragmenty na dany temat,
rozpoznaje rodzaje zdań,
odpowiada na pytania,
inscenizuje wybrany fragment utworu,
redaguje zdania na temat pomocy osobom potrzebującym,
odczuwa potrzebę niesienia pomocy innym,
rozwiązuje krzyżówkę z hasłem,
rozwiązuje łamigłowki matematyczne,
respektuje ustalone reguły gry zespołowej,
efektywnie pracuje na zajęciach lekcyjnych.
METODY:
słowne – rozmowa, pogadanka, praca z tekstem;
oglądowe – obserwacja, pokaz;
praktycznego działania – ćwiczenia , zabawy;;
FORMY:
praca zbiorowa,
praca indywidualna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: karty pracy, ilustracja, baśń „Dziewczynka z zapałkami”, krzyżówka, pudełko zapałek, chusta na głowę, choinka, kubek z ciepłą herbatą i chleb,.
Przebieg zajęć | Środki dydaktyczne |
Uczniowie w grupach przygotowują z wykorzystaniem rekwizytów, scenki dotyczące pragnień dziewczynki.
– Zabawy bieżne, np. Berek, ratuj | Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 „Dziewczynka z zapałkami” Baśń „Dziewczynka z zapałkami” Załącznik nr 3 Karta pracy 20 ćw. 3,4 K.M 11 |
ZAŁĄCZNIK 1
1. | ||||||||||||
2. | ||||||||||||
3. | ||||||||||||
4. | ||||||||||||
5. | ||||||||||||
6. | ||||||||||||
7. | ||||||||||||
8. | ||||||||||||
9. | ||||||||||||
10. | ||||||||||||
11. |
- Leci z komina.
- Lśni na czubku choinki.
- Roznosi prezenty.
- Znajdziesz go pod choinką.
- Świąteczna kolacja.
- Oplata choinkę.
- Siada przy wigilijnym stole.
- Skacze na nich Małysz.
- Zjeżdżasz na nich z górki.
- Rzucasz się nimi zimą.
- Wigilijna ryba.
ZAŁĄCZNIK 3
Czasowniki
Rzeczowniki
zaproszę, podzielę się, wrzucę, kupię, pomogę, pomodlę się, wezmę udział kolacja, dom, puszka, pieniądze, żywność, ubranie, ludzie potrzebujący, kościół, świeca Caritasu, zbiórka prezentów, akcja pomocy
