Scenariusz lekcji
języka angielskiego
w klasie I SP
Prowadząca:
Temat : Historyjka Bang!- utrwalenie znajomości liczebników.
Data:
Klasa: I
Cele nauczania ogólne:
* Poznanie pytania How many…?
* Utrwalenie nazw liczebników 1-5
Cele nauczania szczegółowe
*Uczeń :
– potrafi powiedzieć Hello, Goodbye
– słucha i odgrywa historyjkę Bang!
– rozumie proste polecenia nauczyciela
– potrafi policzyć do 10
– rozumie ogólny sens historyjki
Formy pracy:
*zbiorowa
*indywidualna
Metody pracy:
*podające (rozmowa, objaśnianie poleceń)
*czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań)
Czas:
* jedna jednostka lekcyjna (45 minut)
*Środki dydaktyczne:
tablica multimedialna
flashcards
karty z historyjką
pacynki Bud i Holly
Tok lekcji:
1. Część wstępna lekcji
– rozgrzewka językowa (piosenka na powitanie The hello song )
– przypomnienie nazw kolorów : zabawa z kostką z kolorami
– pokazywanie cyfr na zegarze
2. Część zasadnicza lekcji
– Przedstawienie historyjki za pomocą kart obrazkowych i nagrania na płycie. Zadawanie pytań odnośnie bohaterów.
– Oglądanie opowiadania na tablicy multimedialnej. Powtarzanie zwrotów : How many balloons?, Up and down, It’s great!, Look it’s Bud! etc
– Zabawa What card is missing?- nauczyciel umieszcza wszystkie karty na tablicy, wybrany uczeń zabiera jedną z nich, a druga osoba musi odgadnąć , której części historyjki brakuje.
– Zabawa: Listen and order: każde dziecko losuję kartę obrazkową , nauczyciel jeszcze raz włącza historyjkę, a dzieci mają za zadanie ustawić się w odpowiedniej kolejności .
– Let’s act the story: teatrzyk klasowy: 4 dzieci próbuje odegrać rolę postaci z historyjki przy nagraniu z płyty CD. Następnie dzielimy klasę na 4-osobowe drużyny, aby każdy mógł odegrać scenę.
– Wykonanie zadania w ćwiczeniach: numerowanie i kolorowanie historyjki.
Część końcowa lekcji
– zadanie pracy domowej
– śpiewanie i odgrywanie ruchem piosenki na pożegnanie The Goodbye song
– wstawienie pieczątek ( nagroda )
