Kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodków

Jak odpowiednio zadbać o nasze maleństwo od narodzin? Rodzice zazwyczaj są przerażeni i oczywiście w dobrej wierze kupują wszystkie kosmetyki jakie się tylko nawinął. Czy naprawdę to wszystko jest nam potrzebne?

Nasze maleństwo oczywiście wymaga szczególnej pielęgnacji, ale czasami nie trzeba patrzeć na skomplikowany skład i designerskie opakowanie, ludzie rodzą się od wieków i dawali sobie rade bez tych wszystkich zaawansowanych technologicznie kosmetyków.  Do podstawowej pielęgnacji naszego bobasa potrzebujemy:

– delikatne, najlepiej hipoalergiczne mydło dla noworodków, może być w postaci płynu

– nawilżone chusteczki pielęgnacyjne dla niemowląt, które przydadzą się podczas przewijania

– krem do pupy,  obowiązkowy, w pierwszych tygodniach stoso

wany przy każdej zmianie pieluszki, potem już rzadziej, zapobiegnie odparzeniom

– oliwka, skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego trzeba dbać o jej odpowiedni poziom natłuszczenia

– krem ochronny do twarzy, przy każdym wyjściu na zewnątrz należy posmarować kremem ochronnym twarz i te części ciała które są wystawione na zewnątrz, zapobiegnie to wysuszeniom

– szampon dla noworodka, wydaje się, że nie trzeba myć główki od początku, ale jest on przydatny, gdyż u niektórych dzieci występuje tzw. ciemieniucha. Czasem wystarczy jeden specyfik do kąpieli, który możemy używać od razu jako szamponu

– specyfik do przemywania pępka i gaziki, można kupić od razu rozcieńczony odpowiednio płyn lub spirytus i samemu go przygotować. Przemywanie pępka jest bardzo ważne w pierwszych dniach życia, w szpitalu zapewne pomoże Ci w tym położna, ale w domu trzeba radzić sobie samemu.

Kosmetyki dla niemowląt mają służyć przede wszystkim ochronie delikatnej skóry naszego bobasa przed powstawaniem podrażnień. Należy je stosować systematycznie i dokładnie, w odpowiednich dawkach.

zp8497586rq

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here