Franklin scenariusz zajęć w przedszkolu

Franklin konspekt zajęć w przedszkolu

Scenariusze i konspekt zajęć żółwik Franklin

Temat: Magiczne słowo „przepraszam”- scenariusz zajęć w przedszkolu

Cele ogólne:

  • dziecko kształtuje w sobie postawy społeczne;

  • dziecko przypomina sobie i utrwala zasady poprawnego zachowania;

  • dziecko uczy się pracy w grupie;

Metody:

  • Aktywizujące- burza mózgów;

  • Czynne- zabawa ruchowa;

  • Słowne- rozmowa, opowiadanie;

Forma pracy:
– praca indywidualna;
-praca w grupie;
Pomoce dydaktyczne:
– materiały plastyczne, kredki, gotowe wzory kolorowanek z Franklinem,
Przebieg zajęć:

  1. Rozpoczęcie zajęć i przywitanie się z dziećmi.

  2. Zabawa integracyjna.

Dzieci chodzą po sali w rytmie muzyki. Gdy melodia przestaje grać dzieci witają się ze sobą, podają rękę osobie, która stoi najbliżej.

  1. Nauczyciel pyta dzieci czy znają jakieś zwroty grzecznościowe i czy warto je stosować. Trwa dyskusja.

  2. Nauczyciel czyta dzieciom opowiadanie P. Bourgeois, B. Clark „Franklin mówi przepraszam” lub obejrzenie lub włączą dzieciom nagranie bajki na DVD.

  3. Rozmowa na temat wysłuchanej/ obejrzanej bajki. Nauczyciel sprawdza, czy dzieci uważnie słuchały/ oglądały. Pyta o zachowanie Franklina, przyczynę kłótnie z Misiem i o to jak sytuacja została rozwiązana.

  4. Nauczyciel pyta, w jakich sytuacjach warto użyć magicznego słowa przepraszam. Dzieci wymyślają i odgrywają scenki, w których uczą się używać tego słowa.

  5. Dzieci siadają w kręgu. Każde próbuje zakończyć zdanie: „W przyjaźni ważne jest…”. Dzieci powinny starać się tworzyć inne zakończenia niż ich koledzy.

  6. Nauczycielka rozdaje dzieciom kolorowanki z postacią Franklina. Zadaniem dzieci jest pomalować je kredkami.

  7. Zakończenie zajęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here