Scenariusz zwierzęta domowe na wsi

Scenariusz zwierzęta domowe na wsi

Temat : Wiejskie zwierzęta

Temat zajęć: Na podwórku

Cele :dziecko:

  • Poszerza wiadomości dotyczące zwierząt wiejskich
  • Zna klasyfikacje zwierząt domowych i wiejskich
  • Potrafi wymienić poszczególnych członków danej grupy zwierząt
  • Właściwie używa wybranych przyimków

Metody pracy: słowna, oglądowa, działalności praktycznej

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa

Pomoce dydaktyczne: wiersz F. Kobryńczuka „ Rówieśniczki’ produkty mleczarskie ; ser zółty, biały , jogurt, mleko, ilustracje do wiersza , zagadki do rozwiązywania, kolorowe ilustracji przedstawiające wiejskie zwierzęta , karta pracy „ Wesoła krówka ” , klej, papier kolorowy, instrumenty muzyczne, płyta CD z nagraniem „W chlewiku mieszka świnka” ,naklejki ze zwierzątkami, pudełeczka z filmów fotograficznych

Przebieg zajęć:

Czynności nauczycielaCzynności dzieci
  • Nauczyciel prosi dzieci o ustawienie się w koło. Dzieci witają się piosenką na przywitanie „ Dobrze, że jesteś ”
  • Nauczyciel prosi dzieci by usiadły w kręgu – zabawa na przywitanie

Co kojarzy mi się z krową ”

  • Nauczyciel prosi by dzieci usiadły na krzesełkach i wysłuchały wiersza F. Kobryńczuka „ Rówieśniczki” rozmowa na temat wiersza
Dzieci witają się piosenką na przywitanie

Słuchają wiersza

Czynności nauczycielaCzynności dziecka
  • Nauczyciel wprowadza zabawę ruchową

Znajdź zwierzątko”

  • Nauczyciel pokazuje dzieciom ilustracje przedstawiające gatunki danej grupy zwierząt dzieci odgadują co to za zwierze i jak nazywa się ich potomstwo
  • Nauczyciel pokazuje dzieciom produkty mleczarskie, następnie zakrywa poszczególnym dzieciom oczy i daje produkty do degustacji
  • Nauczyciel wprowadza zabawę ruchową

Kurczątko i kura”

  • Nauczyciel prosi by każde dziecko wylosowało jedno pudełeczko, w którym ukryte są zadania zagadki do przedstawienia za pomoc gestów
  • Nauczyciel śpiewa piosenkę „W chlewiku

mieszka świnka’. Prosi dzieci o ruchowa

interpretacje piosenki

  • Nauczyciel prosi by dzieci usiadły na

krzesełkach i z różnym natężeniem głosu

wypowiadały tekst” „Czarna krowa w kropki bordo”

  • Nauczyciel wprowadza zabawę dydaktyczną

Gzie jest krówka’

  • Nauczyciel prosi by dzieci wykonały

pracę plastyczną pt. „Wesoła krówka”

  • Nauczyciel prosi dzieci by usiadły na

Dywanie. Podsumowuje razem z dziećmi

zajęcia

  • Zabawa na pożegnanie „ Iskierka’
Biorą udział w zabawie

Dzieci wskazują i nazywają zwierzęta

Dzieci odgadują nazwy tych produktów

Biorą udział w zabawie

Każde dziecko za pomocą gestów pokazuje swoje zadanie

Zgadują zagadkę

Śpiewają piosenkę

Wypowiadają tekst

Wykonują ćwiczenia pantomimiczne

Wskazują miejsce używają przyimków

Wykonują prace plastyczne

Wspólnie z nauczycielem podsumowują zajęcia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here