0 44 views
  Ciągnik jest używany  do przemieszczania pojazdów, maszyn i urządzeń nie posiadających własnego napędu. Na obrazku widać wysięgnik. Ciągnik rolniczy znajduje zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, do prac polowych oraz transportowych. Wydrukuj i pokoloruj obrazek. Miłej zabawy!

   0 45 views
   Pierwszy polski ciągnik o napędzie spalinowym zwany został wyprodukowany w 1922 roku, a pierwszy skonstruowany na świecie ciągnik o napędzie spalinowym pojawił się w Ameryce w 1892 roku. Dziś bez tej maszyny trudno wyobrazić sobie pracę w rolnictwie. Pokoloruj obrazek. Miłej zabawy!

    0 44 views
    Po polskich polach jeżdżą różne traktory. Różnią się wielkością, kolorem i funkcjami, które pełnią. Niektóre z nich mają kabiny inne nie. Wydrukuj i pokoloruj traktor na obrazku według swojego pomysłu. Miłej zabawy!

     0 50 views
     Ciągnik na obrazku nie ma żadnych dodatkowych elementów. Stwórz swój własny ciągnik, dorysuj dodatkowe urządzenia i pokoloruj go według własnego pomysłu. Miłej zabawy!

      0 29 views
      Gdy zimą spadnie gruba warstwa śniegu traktor- spych to doskonały pomysł. Dzięki niemu drogi zostaną szybko odśnieżone i każdy będzie mógł zdążyć na czas. Pokoloruj ciągnik najpiękniej jak potrafisz. Miłej zabawy!

       0 47 views
       Czasami traktor pracuje w bardzo trudnych warunkach. Aby praca w ogóle była możliwa cztery koła zamienia się na gąsienice takie jak w czołgu. Tak specjalnie przystosowany traktor jest na obrazku. Pokoloruj go najpiękniej jak potrafisz. Miłej zabawy!

        0 29 views
        Traktor na obrazku pracuje w polu. Na kolorowance brakuje jednak kilku elementów. Dorysuj na obrazku traktorzystę, maszynę, która jest przyczepiona do traktora i pole po którym traktor jeździ. Miłej zabawy!

         0 71 views
         Ciągnik rolniczy taki jak na obrazku, to pojazd silnikowy skonstruowany do używania razem ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych. Ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych. Dorysuj przyczepę obok ciągnika. Miłej zabawy!

          0 19 views
          Dawniej koń pomagał rolnikowi pracować w polu. Dziś jego miejsce zajęły konie mechaniczne schowane pod maską traktora. Wydrukuj obrazek i pokoloruj maszynę swoimi ulubionymi kolorami. Miłej zabawy!

           0 45 views
           Ciągniki nazywane są także traktorami. Maszyny te wykorzystywane są w każdym gospodarstwie rolnym. Tak samo jak samochody, także traktory mają wiele marek. Wydrukuj i pokoloruj traktor na obrazku. Miłej zabawy!

            0 1 035 views
            Wesoły ciągnik   Dawniej rolnicy uprawiali ziemię ręcznie i przy pomocy koni. Dzięki traktorom ich praca nie jest tak męcząca.

             0 318 views
             Ciągnik   Tym ciągnikiem zaraz rolnik pojedzie uprawiać ziemię. Zaorze pole, by zasiać na nim zboże, z którego wypiekany będzie chleb.